O systému

IMAporter Basic je přístupový systém určený pro mateřské, základní i střední školy s velkým rozsahem funkcí s vysokým stupněm bezpečnosti. Kromě široké škály identifikačních prostředků produkt otevírá možnost identifikace pomocí mobilního telefonu díky mobilním klíčům.

Přednostní vlastnosti systému

 • Ovládací software běží v Cloudu (není nutné, aby stále běžel počítač či server), na webové rozhraní se dostanete odkudkoliv.
 • Přístupový systém funguje autonomně, data se nahrávají do čteček, v případě výpadku datového spojení vše funguje standardně, datové spojení slouží k programování a k vyčítání dat ze čteček, po obnovení spojení vše jede už standardně.
 • Díky autonomitě zařízení je možné využít zálohované zdroje, kdy v případě výpadku elektrické energie je možný provoz na záložní baterie.
 • Komunikace je šifrovaná již od čtečky až po Cloud, takže vyhovuje nejvyššímu stupni bezpečnosti.
 • V Cloudu je možné nastavit kalendáře pro trvalé otevření dveří.
 • Podporuje novější technologii čipů (Mifare) a NFC
 • Možnost otevírání mobilem pomocí mobilního klíče (přes NFC nebo Bluetooth)
 • Komunikace přístupového systému je možná přes LAN nebo LTE (LTE je dobré hlavně v místech, kde není možné přivést LAN)
 • Měsíční cena není závislá na jakýchkoliv počtech ale je možné Cloud navázat jen pro jednu školní agendu.
 • Systém umožňuje tzv. sdílení čteček. Tato funkce je dobrá například pro umožnění osob jiných osob vedených v jiném Cloudu.
 • Jsme přímým dodavatelem přístupového systému IMAporter Basic, aktivně spolupracujeme s výrobcem a předáváme podněty od zákazníků pro vylepšení produktu.
 • Do počítačové sítě je nutné zapojit tzv. koncentrátor, což je malé zařízení, které vytváří most mezi Cloudem a čtečkami, přes tento most probíhají i aktualizace FW v HW PS (jedna místní síť = jeden koncentrátor). Díky toumo řešení není nutné vlastnit na internetovém připojení veřejnou IP adresu.
 • Přístupový systém IMAporter Basic plně spolupracuje s agendami Bakaláři, Škola OnLine, Edookit a Edupage.
 • Jde o český výrobek vyráběn v České republice.
 • Realizace jednoho základního vchodu je možné do 50 000 CZK vč. DPH, cena je vždy vypočítávána individuálně a na základě požadavků zákazníka je vždy vypracována cenová nabídka.

Části systému

Čtečka NFC a BT

Jedná se o univerzální čtečku, která díky technologii NFC a Bluetooth umožňuje používání velkého množství identifikačních platforem. Využívá šifrovaný protokol OSDP, který je obousměrný a mnohem modernější, než protokol Wiegand. Je možné využít i evidenční čtečku, která je jen k zaevidování přiložení identifikátoru, ale neotvírá žádné dveře (např. evidence odchodu).

Spínací modul

Spínací modul je základním stavebním kamenem pro život vchodu. Je prostředníkem jak v komunikaci mezi čtečkou a softwarem a zároveň je řízen pokyny ze strany čtečky, tj. pokyn k otevření dveří. Spínací modul obsahuje i možnosti připojení externím vstupem (tj. otevírání pomocí tlačítka, dveřního komunikátoru, indukční smyčky apod.). Deska obsahuje spínací dvoupůlové přepínací relé, takže je možné spínat dva nezávislé okruhy a k dispozici je jak spínací i rozpínací kontakt. Spínaný proud je až 1A.

Dveřní otevírač

Dveřní otevírač je elektrické zařízení, které mechanicky uvolňuje systém otevírání dveří. Lze dveřní otevírač nahradit zádržným magnetem nebo spínání elektromechanických nebo elektromotorických zámků.

Převodník rozhraní RS485 - LAN/LTE

Převodník slouží ke komunikaci přes IP protokol. Převodník je zakončen buď portem ethernetu nebo LTE modemem.

Koncentrátor OPi

Koncentrátor vytváří spojení mezi převodníky LAN a Cloudem. Je také aktivním prvkem pro diagnostiku problémů mezi cloudem a čtečkami. Koncentrátor je malý počítač, který je umístěn ve vnitřní síti LAN. U spojení ke cloudu pomocí LTE není koncentrátor potřeba.